Svetopisemska skupina

Svetopisemska skupina v naši župniji se srečuje vsak tretji in četrti ponedeljek po sv. maši. Srečanja so v učilnici župnišča in trajajo eno uro. Prihajamo, da bi podrobneje spoznali Božjo Besedo, jo bolj razumeli in po njej živeli.

Svetopisemska skupina v naši župniji je sad svetega misijona, ki se je zgodil leta 2006. Prvi voditelj je bil kapucin p. Klemen. Naslednji je bil prav tako kapucin p. Pavel. Pri obeh smo se na srečanjih osredotočali na evangelij prihodnje nedelje. Za njima je vodenje skupine prevzela uršulinka s. Marija Irena. Ona je imela drugačen pristop. V dveh letih, smo temeljito spoznali celoten evangelij po Marku od začetka do konca. Ko je lani (2013) službo v naši župniji prevzel naš sedanji župnik g. Franci Alič, je prevzel tudi vodenje svetopisemske skupine. Mislim, da je to zelo dragoceno. Kljub temu, da smo bili zelo zadovoljni z vsemi tremi voditelji pred njim, so bili vseeno le predavatelji, ki so prišli in odšli. Srečanja so sedaj bolj domača in povezana z župnijo in njenim življenjem.  Začnemo in končamo z molitvijo. Bistvo pa predstavlja razmišljanje o evangeliju prihodnje nedelje. Spoznavamo okoliščine nastanka odlomka, čas nastanka in takratne navade. Iščemo bistvo sporočila in povezave z drugimi deli Svetega pisma. Presenetljivo je, kako zanimivo postane, ko sledimo vsem povezavam, kako bolj razumljivo postane nekaj, kar prej nismo razumeli in kako lažja postane molitev npr. psalmov, do katerih včasih privede obravnavani odlomek. Prav tako presenetljivo je, koliko smeri za razmišljanje se pri tem odpira. Seveda je najbolj dragoceno odkritje, kaj ta odlomek govori meni, kako je povezan z mojim življenjem, oziroma kako mi v mojem življenju lahko koristi. Včasih se pa tudi zgodi, da se do odgovora na kakšno vprašanje ne dokopljemo. Taka vprašanja zapišemo v seznam, ki ga bomo ob priliki izročili biblicistki s. Snežni in jo povabili, naj nam jih razjasni.

Marija Oman